/Files/images/dsns/Записати.PNG /Files/images/dsns/Порядок дій під час сигналу повітряна тривога.jpg /Files/images/dsns/Правила пожежної безпеки в закладі освіти.jpg

Землетрус як діяти

https://www.instagram.com/reel/Cocd6RDolTv/?igshid=YmMyMTA2M2Y=


/Files/images/dsns/6644645_1.jpeg Роз’яснення, що робити якщо натрапили на уламки ракет або безпілотників


Після атак ракетами чи дронами-камікадзе на землі можуть залишатися їх залишки. Вони небезпечні.

Що робити, якщо ви знайшли предмети, схожі на уламки ракет або безпілотників?

1. У жодному разі не торкайтеся небезпечних знахідок і не дозволяйте робити це іншим. Не переміщуйте їх, не розбирайте та не заносьте у приміщення.

2. Не фотографуйте та не публікуйте такі знімки в інтернеті.

3. Обов’язково позначте місце своєї знахідки та відійдіть від неї якомога далі.

4. Відразу повідомте про виявлення підозрілого предмета на 101 чи 102 та дочекайтеся ДСНС або поліцію.


/Files/images/dsns/завантаження.png Роз’яснення МВС: Що робити, якщо атакує дрон-камікадзе

Вага бойової частини дрона-камікадзе до 40 кілограмів. Удар утворює потужну вибухову хвилю та велику кількість дрібних уламків. Тому у разі небезпеки користуйтеся підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами та ні в якому разі не ховайтеся у під’їздах чи в автівці.

Якщо атака застала на вулиці, ляжте на землю та закрийте голову руками або сумкою, бажано в заглибині чи за бордюром.

Важливо! Про переміщення дронів або місце їх падіння повідомляйте за номером 102.

Не намагайтеся збити безпілотник самостійно. Якщо ви зробили фото чи відео дронів, ні в якому разі не викладайте їх у соцмережі. Надайте ці матеріали поліції. Вони поповнять доказову базу злочинів, які вчиняють росіяни на території України.


Якщо відключають світло, як зберігати продукти в холодильнику?

Одна з поширених проблем під час тривалих відключень світла – псування продуктів у холодильнику.

Мінреінтеграції підготувало кілька простих рекомендацій:

1. Заздалегідь придбайте контейнери з сухим льодом або заморозьте воду у звичайних пластикових пляшках з-під напоїв. Тримайте їх у морозильній камері холодильника на випадок відсутності електроенергії.

2. Якщо немає світла, розкладіть раніше підготовлені ємності з льодом на нижню полицю холодильника та верхню полицю морозильної камери. Так ви продовжите час перебування продуктів у вимкненому холодильнику більш ніж на 4 години. Завдяки використанню сухого льоду тривалість зберігання може збільшитись до 2 діб.

3. У разі відсутності електроенергії протягом 4 годин і довше харчові продукти краще згрупувати разом у морозильній камері. Заповненою вона тримає холод до 48 годин, наполовину порожньою – лише 24 години.

4. У будь-якому випадку, якщо світла немає, намагайтеся якомога менше відкривати дверцята холодильника. Так ви запобіжите потраплянню теплого повітря, адже оптимальна температура в ньому має бути не вищою за +4°С, а в морозилці – не перевищувати -4 градуси.

5. Пам’ятайте, продукти, які мають температуру не вище +4°С або на яких зберігаються крижані кристали, можна безпечно заморозити повторно або приготувати.


Як одягатися, щоби менше мерзнути?/Files/images/dsns/o_1gkd33js81aa51v2cnfe1iva9ie1r.jpg

Взимку, особливо нині, коли через обстріли росії в Україні застосовують віялові та аварійні відключення світла, важливо розуміти, як зігріти себе та акумулювати тепло. Єдиного та універсального правила немає, однак є кілька дієвих порад, які точно можуть допомогти вам зігрітися.

1) Отже, перша порада – це багатошаровість.

Саме багато шарів одягу не лише добре зігрівають, а й рятують від перегріву. Ближче до тіла найкраще одягати нижню білизну та шкарпетки з натуральних (бавовняних) тканин та термобілизну, а за її відсутності — футболку + колготки або футболку + підштаники. Далі теплий та вільний одяг. Чим більше на вас буде шарів одягу, тим легше утримати тепло, оскільки між різними шарами одягу утворюється прошарок із повітря. Крім багатошаровості важливо, щоб одяг був просторим і не сковував рухів.

2) Друга – зручне та тепле взуття. Пам’ятайте, що взуття повинне бути за розміром. Дуже важливо носити взимку зручне зимове взуття з хутряною підкладкою і на стійкій підошві. Якщо взуття буде тісним і перешкоджатиме нормальному кровообігу, ваші ноги швидко втрачатимуть тепло.

3) Третя – найбільше тепла виходить через відкриті ділянки тіла (зап’ястя, шию). Тож не рекомендується носити вкорочені штани та занижені шкарпетки, відкриті зап’ястя та неприкрита шия – як результат ми мерзнемо навіть за найтеплішої куртки.

4) Четверта – обов’язково оберігайте голову від холодних температур та вітру. Однак, якщо ви багато рухаєтеся, то варто обирати не занадто теплі шапки. Є загроза спітніти, а на морозі це ще гірше, ніж змерзнути.

Як не треба зігріватися взимку

  • Неправильний спосіб зігрітися – це зігріватися алкоголем. Адже алкоголь (а разом з ним – і сигарети) шкідливі за будь-якої погоди. Вживання спиртного на вулиці в мороз або холод створює ілюзію тепла і водночас призводить до величезної його втрати. А куріння уповільнює кровообіг у руках та ногах, тим самим сприяючи ще більшому замерзанню.
  • Прикраси — ще один чинник швидшого замерзання. Адже каблучки уповільнюють рух крові в пальцях, отже, вони швидше замерзають. Взагалі метал швидко охолоджується і під час контакту зі шкірою може призвести до її обмороження. Тому не лише кільця, але із сережки у вухах теж сприяють переохолодженню.

І пам’ятайте, якщо ви відчуваєте, що шкіра замерзла і почала поколювати, свербіти, потрібно терміново шукати місце, де зігрітися. І у жодному разі нічим не розтирайте замерзлу шкіру, особливо снігом! Особливо якщо вона сильно почервоніла.

/Files/images/dsns/ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ.jpg


/Files/images/dsns/1484136464_422 (1).jpg Переохолодження: що це таке, як його визначити та як надати домедичну допомогу постраждалому

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Важливо не ігнорувати цей вид травми, оскільки тривалість її лікування понад удвічі перевищує тривалість лікування постраждалих з опіками.

Окрім низької температури холодову травму можуть провокувати такі чинники:

  • висока вологість (навіть тривале перебування при температурі +5 — +8 °С, але за високої вологості може спричинити в людини холодову травму);
  • вітер (наявність вітру значно збільшує втрату тепла);
  • хронічні захворювання/надмірна втома в людини;
  • вживання алкоголю;
  • належність до певних груп (діти, люди похилого віку особливо чутливі до дії низьких температур через особливості теплообмінних процесів в організмі);
  • носіння тісного незручного взуття, легкого одягу.

Комбінація декількох таких чинників значно посилює ризик розвитку холодової травми.

Гострий вплив низьких температур можна розділити на обмороження (локальна дія низьких температур) та замерзання (загальне переохолодження).

Загальне переохолодження розвивається так:

  • Спочатку в постраждалого з’являються лихоманка, слабкість, втома й сонливість, розвивається дрібне (холодове) тремтіння м’язів і «гусяча шкіра».
  • Якщо несприятливі фактори продовжують діяти, холодове тремтіння досягає максимуму, з’являється поверхнева гіпотермія (зниження температури/охолодження), сонливість починає переходити в розлад свідомості.
  • Якщо ж холодове тремтіння пригнічується, це свідчить про дуже небезпечну гіпотермію, яка може призвести до зупинки дихання та серця. При цьому стан постраждалого вкрай важкий, може бути непритомним. На цьому етапі вкрай важливо терміново надати допомогу — без неї людина може померти.

Як уникнути переохолодження?

  1. Обмежити час перебування надворі в холодну, сиру або вітряну погоду.
  2. Одягатися в кілька шарів вільного теплого одягу. Повітря, що потрапляє між шарами одягу, діє як ізоляція від холоду. Варто носити вітрозахисний і водонепроникний верхній одяг, щоби захиститися від вітру, снігу та дощу.
  3. Обирати спідню білизну, яка відводить вологу від шкіри. Краще відмовитися від бавовняної, адже вона поглинає вологу.
  4. Змінювати мокрий одяг якомога швидше.
  5. Носити капелюх або пов’язку, яка повністю закриває вуха. Важкі вовняні або вітрозахисні матеріали є найкращими головними уборами для захисту від холоду.
  6. Носити рукавиці, а не рукавички. Рукавиці забезпечують кращий захист.
  7. Носити шкарпетки та устілки, які добре сидять, відводять вологу та забезпечують ізоляцію. Подумайте також про грілки для рук і ніг. Переконайтеся, що грілки для ніг не затягують чоботи й не обмежують приплив крові.
  8. Шукати тепле укриття, якщо ви помітили ознаки обмороження.
  9. Відмовитися від алкоголю, якщо плануєте бути на вулиці в холодну погоду. Алкогольні напої змушують організм швидко втрачати тепло.
  10. Їсти добре збалансовану їжу й пам’ятати про водний баланс. Це допоможе вам зігрітися навіть перед тим, як вийти на мороз.
  11. Не перебувати довго в одній позі чи нерухомо. Фізичні вправи можуть допомогти вам зігрітися.

Взимку під час війни важливо пам’ятати про основні симптоми переохолодження та розуміти, як за потреби надати першу допомогу собі чи оточуючим. У випадку надання першої медичної допомоги постраждалому з холодовою травмою чітко дотримуйтесь порядку надання допомоги, затвердженого МОЗ України:

  1. перед наданням допомоги переконайтеся у відсутності небезпеки для себе, оточуючих, постраждалого. Тільки тоді можна перейти до наступного кроку;
  2. припиніть дію низької температури на постраждалого;
  3. заспокойте постраждалого та поясніть свої подальші дії;
  4. викличте екстрену медичну допомогу та дотримуйтеся вказівок диспетчера;
  5. усуньте дію несприятливих факторів зовнішнього середовища, перемістіть людину в тепле приміщення;
  6. зніміть із неї холодний, вологий одяг;
  7. якщо постраждалий при тямі, дайте йому безалкогольні теплі напої;
  8. накрийте постраждалого термопокривалом або покривалом;
  9. забезпечте постійний нагляд за ним до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;
  10. при погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонуйте диспетчеру екстреної медичної допомоги;
  11. за можливості зберіть у постраждалого чи оточуючих максимально можливу інформацію щодо обставин отримання травми. Всю отриману інформацію передайте фахівцям бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру.
  12. Якщо до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги постраждалий знепритомнів, визначте ознаки життя та якщо їх немає, розпочніть серцево-легеневу реанімацію.

Протидія при хімічних отруєннях

/Files/images/dsns/завантаження.jpg


/Files/images/dsns/засоби-радіаційного-і-хімічного-захисту.png Засоби індивідуального захисту від радіації

Для захисту від забруднень радіоактивними речовинами та запобігання їх потраплянню всередину організму застосовуються засоби індивідуального захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин неодмінно потрібно використовувати засоби захисту від радіації. Також працівники, які виконують роботи з радіоактивними речовинами, повинні перебувати під постійним медичним наглядом, використовувати прилади індивідуального дозиметричного контролю (універсальні радіометри) для своєчасного виявлення і вимірювання рівня випромінювання, дотримуватися вимог безпеки праці.Нормативне регулюванняПитання, пов’язані з радіаційним захистом населення, врегульовані в Україні низкою законодавчих і нормативно-правових актів, зокрема:Кодексом цивільного захисту України; Законами України: «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995 № 39/95-ВР, «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання» від 14.01.1998 № 15/98-ВР;Порядком забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженим постановою КМУ від 19.08. 2002 № 1200;Інструкцією з тривалого зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту, затвердженою наказом МНС України від 16.12.2002 № 330;Нормами безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, які зайняті на роботах з радіоактивними речовинами та джерелами іонізуючого випромінювання, затвердженими наказом Міненерговугілля України від 06.02.2014 № 116 та ін.На підприємствах, які постійно виконують роботи з радіоактивними речовинами, потрібно забезпечити підвищений рівень вимог з охорони праці. З цією метою роботодавець зобов’язаний розробити детальні інструкції, щодо порядку проведення робіт, обліку, збереження та використання джерел випромінювання, збору та знешкодження радіаційних відходів, порядку проведення дозиметричного контролю тощо.Засоби захисту працівників від радіаціїПід час організації захисту від зовнішнього іонізуючого опромінювання при роботах із закритими джерелами випромінювання, тобто такими, які виключають можливість потрапляння радіоактивних речовин у навколишнє середовище, передусім необхідно не допустити переопромінення працівників. Основним способами захисту від цього є:зменшення активності джерела, з яким контактують працівники під час конкретного технологічного процесу, — досягається шляхом використання речовин із меншою активністю;зменшення часу контакту з джерелом випромінювання — досягається шляхом вдосконалення організації робіт і технологічного виробничого процесу та проведення попередніх тренінгів працівників;збільшення відстані між людиною і джерелом — використовується, як правило, при контакті з точковим джерелом випромінювання шляхом використання дистанційних універсальних маніпуляторів та інших автоматизованих пристроїв;розташування між людиною і джерелом захисного екрану (стаціонарного, пересувного, розбірного, настільного тощо), тобто пристрою, який зменшує інтенсивність випромінювання до безпечного рівня.Для виготовлення екранів, а також для захисту працівників в стаціонарних спорудах, використовується бетон, чавун, сталь, алюміній, скло, свинець та інші матеріали.Від дії рентгенівських променів застосовують екрани зі сталевого листа товщиною 0,5-1 мм або алюмінію товщиною 3 мм, спеціальної гуми. Оглядові вікна виконують з плексигласу товщиною 30 мм або з покритого оловом скла товщиною 9 мм.Для захисту шкіри від забруднень радіоактивними речовинами та запобігання їх попаданню всередину організму, захисту від альфа і бета-випромінювання передусім застосовуються засоби індивідуального захисту від радіації (ЗІЗ від радіації).Засоби захисту від радіації використовуються у тих випадках, коли інші заходи недостатньо ефективні: при переході через зони збільшеної інтенсивності випромінювання, при ремонтних та налагоджувальних роботах у аварійних ситуаціях, під час короткочасного контролю та при зміні інтенсивності опромінення.Види засобів індивідуального захисту від радіаціїЗалежно від виду виконуваних робіт і їх небезпечності засобами індивідуального захисту є: спецодяг (комбінезони або костюми, спецбілизна), рукавиці, чоботи, респіратори, окуляри, ізолювальні пневмокостюми, пневмошоломи, з індивідуальним подаванням в них повітря тощо.Наприклад, для захисту тіла використовується одяг із металізованих тканин та радіопоглинальних матеріалів. Очі захищають спеціальними окулярами зі скла з нанесеною на внутрішній бік плівкою двоокису олова. Гумова оправа окулярів має запресовану металеву сітку або обклеєна металізованою тканиною.Як засіб індивідуального захисту під час робіт на рентгенівських установках застосовують фартухи, рукавиці, шапочки з покритої оловом гуми.Підручними засобами індивідуального захисту можуть бути накидки, плащі із синтетичних плівок, гумові чоботи, рукавички тощо.


/Files/images/dsns/310e073a2ae0.jpg Алгоритм дій у разі обвалу будівлі

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило рекомендації щодо дій у разі загрози обвалу будівлі, а також якщо завал у зруйнованому будинку вже трапився.

Інфографіка підкаже, як діяти у разі загрози обвалу будинку. Проте основна рекомендація така: якщо ви почули сильний вибух і перебуваєте у будівлі або відчули, що будівля втрачає стійкість, деформується — тікайте якомога швидше.

Водночас користуватися ліфтомнебезпечно, натомість ви маєте прямувати до виходу сходами.

При можливості варто захопити з собою гроші та документи, а також поінформувати інших мешканців будинку про загрозу обвалу.

Дуже важливо при евакуації не створюватитиснявуу дверях. На вулиці треба відійти від будівлі на безпечну відстань.

Необхідно також зупиняти тих, хто збирається стрибати з вікон чи балкону вище першого поверху.

У випадку, якщо покинути будівлю немає можливості, варто зайняти найбільшвигідну позицію: отвори дверей, кути, місце під балками або каркасами.

За таких умов треба триматися подалі від вікон і не виходити на балкон. Крім того, за можливості необхідноперекрити воду,газтазнеструмитиприміщення.

/Files/images/dsns/picture1.jpg

Якщо трапився завал і ви опинилися у зруйнованому будинку, необхідно покликати на допомогу (повідомити про свій стан та місцезнаходження) та спокійно чекати, поки розберуть завал.

Якщо вас ніхто не чує, спробуйте вивільнити руки і ноги та роздивитися, якими предметами вас завалило. Якщо вони не надто важкі, спробуйте розібрати завал, при цьому намагайтеся не зачепити те, на чому все тримається.

Звільнившись, огляньте себе. При необхідності, треба надати собіпершу допомогу. Після цього необхідно повідомити про себе за допомогоюмобільного телефону, або стукаючи потрубахібатареях.

Якщо не бачите, чим вас завалило, вартоголоснокликати на допомогу та терплячеочікувати. В очікуванні допомоги намагайтеся уникнутипереохолодження.

/Files/images/dsns/picture2.jpg

Також нагадуємо телефони рятувальних та аварійних служб:

  • 112 — Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги (диспетчер викличе бригаду потрібної служби)
  • 101 — Пожежна служба
  • 102 — Поліція
  • 103 — Швидка медична допомога
  • 104 — Аварійна служба газової мережі
  • 0800501482 — телефон довіри СБУ

/Files/images/dsns/Untitled (7).jpg


/Files/images/dsns/1588838298_deb4eedb7b6db06069e4-1.jpg Правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів

Щоб попередити трагічні наслідки, вкотре звертаємося до громадян дотримуватися основних правил поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

При знаходженні вибухонебезпечного предмету (ВНП) або схожого на нього предмета необхідно: добре запам’ятати місце знаходження ВНП; встановити попереджувальні знаки або огорожу навколо ВНП; негайно проінформувати про знахідку підрозділ ДСНС за номером 101 або підрозділ Національної поліції за номером 102.

Для пристрою огорожі можливе використання різних підручних матеріалів (жердини, мотузки, шматки матерії, каміння та інші).

При знаходженні ВНП категорично забороняється:

- брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;

- переносити або перекатувати з місця на місце;

- кидати їх в вогнище або розводити над ними полум’я;

- збирати та здавати їх як металобрухт.

Пам’ятайте:Тільки завдяки пильності, небайдужості, вмілим і чітким діям можна запобігти нещасним випадкам, зберегти життя і здоров'я і дати можливість спеціальним підрозділам виконувати завдання щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації. Дотримуйтесь в повсякденному житті правил безпечної життєдіяльності та вчіть безпеки дітей.

/Files/images/dsns/65ca9ec5490d70e1eddbb7c4a22a24fb.jpg /Files/images/dsns/vibuhovipristroi.jpg /Files/images/dsns/Untitled (1).jpg

/Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0001.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0002.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0003.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0004.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0005.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0006.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0007.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0008.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0009.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0010.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0011.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0012.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0013.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0015.jpg /Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0014.jpg/Files/images/algoritm_dy/Алгоритми дій0016.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 122