НУШ | Основні принципи НУШ у початковій школі

Що таке НУШ?

Нова українська школа – це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні. Нова українська школа – це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. НУШ – це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита, чесна і націлена на співпрацю.

Головна ідея НУШ – компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто будуть набувати знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Для НУШ створено новий Стандарт освіти і нові програми.

Дуже складно передбачити, у якому світі житимуть наші діти – адже він швидко змінюється. Проте із впевненістю можна сказати, що їм потрібно буде вміти працювати в команді й співпрацювати. Саме тому значну частину навчального часу в НУШ присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язують приклади, а готують проєкти і спільно шукають рішення проблем.

Уміння вчитися – це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Саме тому навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукає відповіді на запитання, осмислює вивчене, а вчитель допомагає їй у цьому. В НУШ діти часто навчаються граючись. Через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні дізнаються набагато більше.

У Новій українській школі вчать висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного і не робити людині щось, що їй неприємно. Цьому, зокрема, навчають під час ранкового кола – щоденної зустрічі, на якій діти обговорюють свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говорять на цікаві їм теми.

У реальному житті немає мононаукових процесів – кожен пов’язаний з різними науками. Аби діти розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картину світу, предмети у початковій школі інтегруються, тобто об’єднуються. Це означає, що, наприклад, рослини вивчаються не тільки з точки зору ботаніки, а й додаються до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури.

В НУШ оцінка – це не покарання. Вона фіксує на якому рівні перебуває дитина, показує ціль, до якої прямує дитина. Саме тому в першому і другому класах немає балів, в третьому і четвертому класах – рівні (початковий, середній, достатній, високий), а протягом усього навчання використовується вербальне оцінювання. Мета – оцінити поступ кожної дитини, а не її відповідність певному еталону. У кожної дитини є портфоліо особистісних досягнень – добірка усіх поробок, творів, тестів, які вона робить на уроках.

НУШ – це школа доступна для всіх. Всі учні перебувають у новому освітньому середовищі. Загалом навчання йде у ще більш захопливій формі.

Кiлькiсть переглядiв: 81